Najciekawsze ślubne propozycje aby Wasz Dzień Ślubu był wyjątkowy.

Bez kategorii

Mój ślubny blog

Ślub zimą

Wolne terminy. Najwięcej ślubów jest latem, a najbardziej oblegany miesiąc to oczywiście sierpień. Dla tego na ślub zimą z łatwością znajdziecie wolne terminy w lepszych salach, jak też u najlepszych fotografów, filmowców i zespołów muzycznych. Jest to dużym plusem.

Rabaty posezonowe. Niektórzy wykonawcy oferują rabaty na swoje usługi realizowane w sezonie zimowym. Jeśli planujecie ślub zimą, Wasz budżet może być mniejszy nawet o jedną czwartą.

Oryginalność. Jako że większość ślubów nadal odbywa się w sezonie letnim, zazwyczaj widzimy słoneczne plenery i dekoracje ze świeżych kwiatów. Wybierając ślub zimą, macie szansę na bardziej oryginalną oprawę swojego wesela. Suknie ślubne przykrywają bolerka, a dekoracje kwiatowe zastępują szyszki, gałązki świerków, lampki. Gwarantujemy też, że niewielu Waszych znajomych będzie mogło pochwalić się sesją zdjęciową podobną do Waszej, w śnieżnej aurze.

Zabawa na weselu. Zimą z moich obserwacji widzę że goście lepiej i częściej bawią się na parkiecie. A w połączeniu z grzanym winem możecie liczyć na naprawdę gorącą atmosferę.

Magia zimy. Unikalny klimat mroźnego, białego, zimowego ślubu to argument, który coraz częściej przekonuje Młode Pary do pomysłu Białego Ślubu. Jeśli organizujecie wesele w górach, macie naprawdę dużą szansę na piękną aurę. Tam śnieg zimą znajdziecie niemal zawsze. Pamiętajcie koniecznie o zorganizowaniu kuligu z pochodniami. Łatwiej jest też i taniej znaleźć zespół góralski na wesele. Zespoły góralskie oczywiście zagrają tradycyjnie, ale współcześni muzycy z gór potrafią też zabawić gości przy muzyce disco-polo, a i wykonania zagranicznych przebojów są naprawdę niezłe.

Ślub w Święta ze swojego doświadczenia odradzam. Boże Narodzenie to zupełnie inny klimat. Odrywamy gości weselnych od świątecznego stołu, dezorganizujemy ich rodzinne tradycyjne spotkania. Samo wesele w święta jest wyzwaniem ze względu na dobór odpowiedniego menu, poprowadzenie wesela przez DJa lub zespół gdy wypadało by zaśpiewać kolędy. Po latach zaciera się w atmosferze świąt rocznica ślubu. Co innego ślub w Sylwestra. Tu ślub aż się prosi zorganizować. Wesele z kulminacją o północy, z salwą sztucznych ogni na przywitanie Nowego Roku i nowej Pary Młodej.

Motyle na ślub

Butterfly Release. Zamiast konfetti przy wyjściu z kościoła, można sprawić Młodym lub gościom weselnym oryginalna niespodziankę, wypuścić ze specjalnie przygotowanego pudełka kolorowe żywe motyle. Butterfly Release jest coraz bardziej popularne za oceanem. Oprócz piękna i zachwytu nad motylami siadającymi na białej sukni Panny Młodej, wypuszczamy do środowiska naturalnego kolonię motyli które będą dalej żyły i powiększały swoje stado.

W Polsce są już ekologiczne hodowle motyli na ślub. Im więcej wypuścimy motyli tym piękniejszy efekt. Trzeba pamiętać, aby zamówić motyle wystarczająco wcześnie, gdyż mają one swój cykl rozwojowy, i hodowlę trzeba zaplanować. Farmy motyli zwykle oferują pakiety w różnej cenie zależnie od ilości zamówionych motyli. Są to piękne kolorowe żyjące w Polsce gatunki np. Rusałki, które doskonale przystosują się do życia po wypuszczeniu w nowym miejscu.

Cena takiej atrakcji: zestaw 10 motyli około 200 zł, pakiet 100 motyli około 1500 zł. Wypuszczanym motylom nie straszna jest pogoda, doskonale czują się nawet przy niewielkim deszczyku.

Nie zaleca się takiej atrakcji w dużych miastach, motyle prawdopodobnie nie przetrwają. Ale można to zrobić przy powitaniu Młodych na sali weselnej, która zwykle jest na zielonych obrzeżach miast lub wręcz w pięknych wiejskich plenerach.

Motyle otrzymacie w specjalnej przyjaznej owadom przesyłce, gdzie będą miały nieco niższą temperaturę, dzięki której mogą nawet przespać część podróży do Pary Młodej.

Ślub i wesele pod namiotem

Ślub i wesele w plenerze, jest marzeniem każdej Pary Młodej. Ale nie jest to tylko dla odważnych. Współczesne namioty pozwalają na piękną ceremonię zaślubin i wesele w każdych warunkach pogodowych na każdą kieszeń. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zorganizowania ślubu i przyjęcia weselnego w każdym, miejscu, od kameralnego wesela we własnym ogródku, do pięknego pleneru na Mazurach, w górach, a nawet na bałtyckiej plaży. Dodatkowym atutem jest możliwość zaproszenia dużo większej ilości gości, i obsługi Waszego wesela nawet przy małej sali Weselnej. Dla namiotu nie straszna jest pogoda, za dopłatą mamy przyjemne ogrzewanie, dające również subtelne oświetlenie przy każdym stoliku.

Catering

Wesela organizowane pod namiotem nie ograniczają nas jedynie na przyjęcia na terenie sali weselnej mającej kuchnię. Jeśli przyjecie jest naprawdę w dziczy możemy pod namiot zamówić wyśmienity serwis cateringowy z indywidualnie ułożonym menu. Z reguły jest on tańszy od menu oferowanego w salach weselnych.

Ślub

Ślub plenerowy to wyjątkowe przeżycie dla Nowej Pary Młodej. Niepowtarzalna atmosfera i klimat takiego ślubu, nie dorównuje uroczystościom w najpiękniejszych kościołach. Tu pole do popisu mają śluby wyznaniowe, protestanci, łemkowie, świadkowie, kościoły naszych wschodnich przyjaciół. Co ciekawe, w wielu religiach poza naszym regionem kulturowym ślub jest wyłącznie organizowany w plenerze, lub na terenie sali weselnej, a udzielający ślubu kapłan jest jako przyjaciel rodziny najważniejszym gościem weselnym.

Jak zaplanować organizację ślubu i wesela plenerowego w namiocie tak, aby było wyjątkowe, magiczne, nie zapomniane? Ślub i wesele  możemy zorganizować razem w tym samym miejscu lub wybrać dla każdej z nich inną lokalizację i styl. Piękny zabytkowy kościół a  potem wesele na mazurskich łąkach nad jeziorem.

Kiedy już wiemy jak i gdzie chcemy wyreżyserować każdą z wymienionych części przystępujemy do wyboru miejsca. Wybieramy miejsca dla nas ważne, podkreślające ważne zdarzenia, wspomnienia i decyzje w naszym życiu. Potem ustalamy dostępność odpowiedniego namiotu wraz zapleczem i wolny termin.

Wesele

Jakie są zalety przyjęcia weselnego w namiocie?
Każde miejsce na takie wesele jest możliwe. Można zamówić organizację uroczystości na statku na rzece, na dachu wieżowca,  na wysepce jeziora. Możliwość wyboru dowolnego miejsca, urzekającego jednocześnie swoim pięknem i romantyzmem, to jedna z zalet wesela w plenerze. Pozwoli ono nam także zaprosić naszych gości nie tylko do stołu, ale także do rozlicznych aktywności i zabaw, szczególnie dla dzieci, które zapewnia teren otwarty.

Rodzaj namiotu

Dobrze skonfigurowany namiot powinien zapewniać nam trzy strefy: miejsce dla gości gdzie mogą posilić się przy stolikach i porozmawiać, parkiet taneczny, oraz zaplecze dla obsługi.

 Dobrze dobrany namiot powinien  komponować się z otoczeniem i naturalnie wyznaczać miejsca, w których mają odbywać się kolejne punkty uroczystości, Powinien wzbogacać przestrzeń, czynić ją swojską i przytulną. Zatem namiot, który wybieramy, musi być estetyczny, i wkomponowywać się w przestrzeń. Musi być także funkcjonalny, chronić nas przed załamaniami pogody lub nadmiarem słońca.

Superświadkowa & Superświadek

Kogo wybrać na świadka? . Najczęściej to ktoś z rodziny, przyjaciel, przyjaciółka. Ważne jest, aby była to osoba Ci bliska. Pamiętaj, że będzie Ci ona towarzyszyć podczas najważniejszego dnia w Twoim życiu. Najczęściej świadkiem Pana Młodego zostaje mężczyzna, natomiast kobieta czuwa tuż za panną młodą. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świadkami były osoby tej samej płci. Ciekawym rozwiązaniem jest dobranie do świadków, w formie orszaku ślubnego, ich życiowych partnerów. Daje to gwarancje większej mobilizacji przed czekającymi ich obowiązkami, a jednocześnie będzie to dla nich idealne przetarcie szlaków na drodze ich własnego szczęścia.

Rola świadka to nie tylko funkcja honorowa, którą pełni się podczas samego ślubu. Obowiązki świadka zaczynają się na wiele tygodni przed ślubem. Przyjmując rolę świadka pamiętajcie, że obdarzono was ogromnym zaufaniem, i odpowiedzialnością. Jeżeli nie czujecie się na siłach, nie podejmujcie się tego zadania, szczerze podziękujcie Młodym.

Jakie obowiązki mają świadkowie? Zacznijmy od Panny Młodej. Poza asystowaniem podczas ceremonii ślubnej i podpisywaniu stosownych dokumentów świadkowa pojawia się w przygotowaniach do ślubu o wiele wcześniej. Pomaga wybrać suknię ślubną, dobrać fryzurę, makijaż. Świadkowa organizuje również wieczór panieński. Kobiecy gust świadkowej doskonale sprawdzi się przy wyborze zaproszeń, wystrojem sali weselnej.

W dniu ślubu niezbędna będzie pomoc świadkowej przy ubieraniu Pany Młodej, opieka nad jej suknią, welonem, bukietem, makijażem w czasie ceremonii.

Najlepiej razem z Panna Młodą rozplanować logistyczne na karteczce w punktach przebieg ślubu i wesela. Wszystkie informacje i obowiązki zapisz sobie dokładnie. Praca, która Cie czeka jest ogromna, tym bardziej dobre i skrupulatne przygotowanie da gwarancję tego iż wszystkie obowiązki zostaną wykonane sumiennie.

Do swoich obowiązków musi się też dobrze przygotować świadek Pana Młodego. Ponadto oczekuje się od niego, aby zadbał o stronę techniczną całego wesela. Jego rola to opłacenie kierowców, florystki, opiekuje się obrączkami, podczas wesela jest też mistrzem ceremonii, wznosi toasty, zajmuje się gośćmi, ustala z liderem zespołu i kuchnią kiedy podać ciepłe posiłki.

Jego obowiązki również zaczynają się na długo przed ślubem.
Organizuje wieczór kawalerski. pomaga w wyborze ładnego stroju dla Pana Młodego. Pomaga w znalezieniu zespołu, kamerzysty, fotografa, auta do ślubu. Zajmuje się pilnowaniem harmonogramu w Dniu ślubu, aby wszędzie spokojnie ze wszystkim zdążyć. Zajmuje się obrączkami, bukietem który często trzeba odebrać z kwiaciarni. Pomaga w organizacji sesji zdjęciowej w dniu ślubu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *